דרכים לחיסכון בהוצאות הדוד שמש

דוד שמש

דרכים לחיסכון בהוצאות הדוד שמש

דוד שמש הוא המצאה נפלאה שנותנת לנו להתחמם בחורף תחת המים החמים ובקיץ מאפשר לנו מים חמים כמעט בחינם. ועדיין, דוד השמש יכול לספק הוצאות לא פשוטות בסוף החודש כאשר חשבון החשמל שלכם יכול להגיע לכמה מאות שקלים. החיסכון חשוב גם בקיץ אך בעיקר בחורף, והנה כמה שיטות טובות לצמצום ההוצאות.

בחרו דוד חסכוני ומתקדם

השלב הראשון בדרך לצמצם את עלויות הצריכה של הדוד הוא לקנות דוד מתאים. מה זה אומר? כשאתם בוחרים דוד שמש, קנייה שמתבצעת כל כמה שנים בממוצע, כדאי להתעדכן בהמצאות החדשות שיש בעולם דודי השמש. אם אתם עדיין תקועים מאחור וחושבים שכל דודי השמש שווים אז כדאי מאוד להיכנס לאינטרנט ולקרוא על סוגי הדודים שיש כיום בישראל, ולבחור דוד שמש מתקדם, חדשני ואיכותי. דוד כזה יכול לספק לכם חימום הרבה יותר יעיל ודוד שמש חכם יהיה טוב ביותר. ניצול האנרגיה הסולארית שלו תהיה יעילה יותר ואתם תיהנו מעלויות נמוכות.

תדאגו שהדוד מותקן במקום המתאים

דוד השמש צריך גם להיות מותקן במקום המתאים. יכול להיות שהדוד עצמו נפלא והוא חסכוני מאוד אך הוא פשוט לא מצליח לחמם את המים בגלל שמשהו מפריע לו. עוד לפני שנדבר על התחזוקה שאתם צריכים להקדיש לדוד השמש צריך לדבר על ההתקנה שלו שלעתים מתבצעת בצורה לקויה. ההתקנה של דוד חייבת להיות במרחק סביר מהדירה, או לחלופין למצוא פתרונות יצירתיים כדי שהמים יגיעו חמים והדוד לא יפעל בצורה מאומצת. כמו כן, יש לוודא שקולט השמש לא מוסתר מפריט אחר שנמצא על הגג מה שיגרום לכם להפעיל את החימום החשמלי והבזבזני.

תקנו דוד שמתאים לצרכי המשפחה

קניית הדוד צריכה להתאים גם לצרכי המשפחה. דוד שמש חכם או לא, אם תרכשו דוד שמש גדול או קטן מידי אתם תשלמו על כך, ותשלמו הרבה. למשל, אם תרכשו דוד שמש גדול כאשר כמות המים הזו יכולה להספיק לשתי מקלחות לכל נפש בבית אחד אחרי השני, הרי שחימום דוד כזה גדול יעלה לכם המון כסף. כאשר מיכל דוד השמש יהיה קטם מידי, תצטרכו לחמם אותו פעמיים כדי שכול המשפחה תתקלח בלילה, וזה יהיה בזבזני ולא מותאם. בחירת גודל הדוד המתאים ביחס לכמות הנפשות ולאופי הצריכה תחסוך לכם עלויות רבות.

תחזקו את דוד השמש בצורה נכונה

אם לא מתחזקים את הדוד זה רק עניין של זמן עד שהוא יתבלה וייהרס. במצבים קיצוניים מאוד תצטרכו להחליף את הדוד אחרי פרק זמן קצר יותר מה שציפיתם, ובמצבים יותר טובים תצטרכו לתקן אותו בתיקון שיכול לעלות כמה מאות שקלים. דוד בלוי לא ייחמם בצורה לקויה את המים, הוא גם יגרום להוצאות גדולות יותר כי הוא יפעל זמן רב יותר. הוא יתאמץ יותר בגלל האבנית שיש בו או בגלל חלק אחד שלא מתפקד כראוי, ולשם כך כדאי לתחזק אותו באופן שוטף.

תתקינו מפסק חכם וייפתרו כל הבעיות

דוד שמש חכם ומפסק חכם יסדרו לכם הוצאות הרבה יותר נמוכות בכל מה שקשור לצריכת החשמל לחימום המים. בימי החורף כאשר השמש לא יכולה לחמם את המים במיכל, אנו צריכים להפעיל את החימום החשמלי. הבעיה היא שאנו שוכחים את הבוילר דולק ורק בבוקר מגלים שהמתג עוד למעלה והנורית עוד דולקת, ואנו מצפים בחששות רבים לסוף החודש כדי להבין מה יהיה גובה חשבון החשמל שנקבל. במקום להיות בלחץ ובחששות, מפסק מתקדם וחיבור לאפליקציה יתנו לכם שליטה מלאה על הדוד, וזה כולל הבנה מתי הוא דולר, הפעלת טיימר, שעות עבודה קבועות וכולה.

דילוג לתוכן