יתרונות וחסרונות הספרינקלרים

יתרונות וחסרונות הספרינקלרים

אין ספק שאת הספרינלקרים אתם מכירים, אך כנראה שאת ההיכרות הזו אפשר לסכם בשלום- שלום. כיצד הספרינלקרים באמת פועלים? מה היתרונות ומה החסרונות בהם? על הכול נדבר במאמר הבא.

מה הם ספרינקלרים לעסקים?

הספרינלקרים הם ברזי כיבוי קטנים יוצאים מהתקה. מעל התקרה יש רשת של צינורות שמחברת אותם אל מערכת המים במבנה וכך הספרינלקרים יכולים להתיז מים באופן אוטומטי. מדו הספרינלקרים יתיזו מים ואיפה בדיוק? הכל תלוי היכן מערכת כיבוי האש תגלה את אש על ידי גלאי העשן שלה. כאשר גלאי העשן מגלים את האש במקום מסוים הם שולחים את האותות המתאימים שמבשרים על המידע הזה אל הרכזת, שהיא אחד החלקים הכי חשובים במערכת כיבוי האש, ואז הספרינלקרים נכנסים לפעולה. מערכת ספרינלקרים לעסקים לעתים חייבת להיות מותקנת על מנת לקבל רישיון לעסק.

במה הם מסייעים וכיצד?

הספרינלקרים נועדו כדי לכבות את השריפות כמה שיותר מהר. בימינו נפוצות מאוד מערכות גילוי אש כאשר גם משפחות מעדיפות להתקין את המערכות הללו אפילו שהן לא חייבות כמועסקים, משרדים ומפעלים. עם זאת מערכת גילוי אש אינה מכבה את האש אלא רק דואגת להודיע כמה שיותר מהר על הימצאותה ולאחר מכן ניתן לכבות אותה עם מטף כיבוי או צינור כיבוי אש. כאשר מדובר על ספרינלקרים מערכות כיבוי אש יהיו הרבה יותר יעילות כאשר ניתן לכבות את השריפה באופן אוטומטי וזה הבדל גדול מאוד למניעת נזק וכמובן הצלת חיי אדם במקרים קיצוניים.

מה היתרון של הספרינלקרים?

אחד היתרונות הבולטים של הספרינלקרים היא היכולת שלהם לפעול במהירות ולהתיז ביעילות. ההתזה של הספרינלקרים מצד אחד מאסיבית מאוד אך מצד שני נשלטת לחלוטין לפי רכזת גילוי האש. היכן שגלאי העשן גילה את האש, שם יעבוד הספרינלקר ולא מעבר לכך. על ידי שימוש יעיל כמו זה אנו יכולים להפעיל את הספרינלקרים בצורה מדויקת בלי להרטיב ציוד נוסף, כאשר הרטבת ציוד משרדי יכולה לעלות אלפי שקלים לאחר מכן. למשל, הרטבת ציוד שלא לצורך כמו מחשב או מדפסת יכולה להרוס אותם ומצב כזה נמנע על ידי השימוש בהם. יחד עם זאת, הספרינלקרים קטנים מאוד ואינם נראים ויש אפשרות גם להתקין ספרינלקרים סמויים.

מה החסרונות של הספרינלקרים?

למרות שהספרינלקרים מציגים יתרונות רבים בסופו של דבר לכל דבר טוב יש חסרון. החיסרון הבולט במערכת ספרינלקרים היא שהם יקרים מאוד, כאשר ההתקנה שלהם יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים אפילו בעסק יחסית קטן. בסופו של דבר החסרונות הללו יכולים להניא אנשים מההתקנה שלהם ולעבור למערכת גילוי אש וכמה מטפי כיבוי שיהיו בהיכון לכל תרחיש. כמו כן, קשה מאוד להעביר את הספרינלקרים כאשר גם ההעברה שלהם תהיה יקרה מאוד כך שעדיף לכם למכור אותם עם מכירת הבית או עזיבת העסק.

דילוג לתוכן