כיצד מבצעים פתיחת סתימה בביוב חיצוני?

פתיחת סתימות

סתימה בביוב חיצוני יכולה לגרור נזקים בלתי הפיכים ויש לה מספר מאפיינים. ראשית, בניגוד לסתימה בתוך הבית הנגרמת ברוב המקרים כתוצאה מהשלכת לכלוך ופסולת אל הכיור או האסלה, סתימה בביוב חיצוני היא תוצאה של עומס. תשתית ביוב מוניציפאלית ישנה אשר אינה מסוגלת לעמוד בעומס נוטה להיסתם לעיתים קרובות. שנית, סתימה בביוב החיצוני מחמירה במהירות. אין להקל ראש בריחות לא נעימים המגיעים מהביוב וחשוב להקדים ולטפל במצב.

על מנת לבצע פתיחת סתימה בביוב חיצוני נדרשת מעורבות של אנשי מקצוע. לא ניתן לטפל בסתימה באופן עצמאי, היות ויש לפתוח את פתחי הביוב העירוניים, להשתמש בציוד מתקדם ולהניע אל השטח גם ארגזי כלים משוכללים. גם מבחינת מחיר יש הבדל משמעותי בין פתיחת סתימה בבית שעולה 100-250 ש"ח, לעומת פתיחת סתימה בביוב חיצוני שיכולה להגיע לעלות של 600-800 ש"ח.

בחירת אינסטלטור עבור קבלת שירות מקצועי

נציגי הבניין המשותף, השכונה או העירייה יכולים לפנות לשירות מקצועי של חברת אינסטלציה מיומנת. חברה כזו תדע כיצד לפתוח את הסתימה במהירות. על מנת להבטיח בחירה בחברה הנכונה חשוב להתייחס אל הנושאים הבאים:

א. ניסיון – היכרות של החברה עם מאפייני האיזור מקצרת את משך הזמן הדרוש עבור פתיחת סתימה בביוב חיצוני.

ב. צוות מקצועי – ברוב המקרים קשה לפתוח סתימה מחוץ לבית באמצעות אדם אחד בלבד. יש לוודא כי החברה מעסיקה צוות מקצועי ובעל הסמכה מתאימה.

ג. המלצות – אפשר להתרשם מהמלצות של לקוחות קודמים לפני שמזמינים חברה ושירותי אינסטלציה. הזמנות הן דרך מצוינת לסנן בין שירותי חברות ולמנוע עוגמת נפש.

לסיכום, סתימה בביוב החיצוני מהווה מטרד משמעותי אך אפשר לטפל בה. הדבר החשוב הוא להיות עירניים לבעיות בביוב, להתייעץ עם אנשי המקצוע הנכונים ולפעול במהירות.