מתי משתמשים בצביעה תעשייתית?

צביעה שמבוצעת על גבי מתכות, קונסטרוקציות ומכלים נעשית בתוך מפעלים בתנאים קשים ועם לוגיסטיקה מורכבת. כתוצאה מכך, כדאי לדעת מתי להשתמש בסוג כזה של צביעה ויש לפחות 3 עובדות שרצוי לקחת בחשבון

ההבדל העיקרי בין צביעה רגילה ותעשייתית בא לידי ביטוי בייעוד. השימוש בצביעה תעשייתית הוא על גבי מתכות, מכלים, צנרות, קונסטרוקציות וכדומה. בניגוד לצביעה רגילה שאותה ניתן באופן עקרוני לבצע בכל מקום, צביעה תעשייתית נעשית בתוך מפעלים ובתנאים קשים. היא מחייבת הקפדה על סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות וכמובן לוגיסטיקה מורכבת.

צביעה תעשייתית

המאפיינים המיוחדים של צביעה המיועדת לתעשייה הופכת אותה לפתרון אידיאלי עבור חברות וארגונים. כמו כן, יש לפחות 3 עובדות שכדאי לדעת על הצביעה הזו:

  1. הצביעה עצמה מתבצעת רק לאחר הכנת השטח

התהליך של הכנת השטח עשוי לארוך יותר זמן מאשר הצביעה עצמה. את הכנת השטח יש לבצע באופן יסודי. בעזרת הכנת השטח ניתן למנוע מצב של קילופים בגלל השימוש בצבעים מסוימים.

חשוב להכין את השטח על ידי הורדת שכבות צבע ישנות, וכדי להגיע לברזל או למתכת כאשר הם נקיים מחומרים אחרים. הכנת השטח מיועדת בעיקר לניקוי של שומנים, לכלוך ושאריות צבע. גם את הכנת השטח מבצעים במפעלים ולפי התקן הנדרש.

  1. ניקוי חול מבטיח תוצאות אופטימליות של הצביעה

משתמשים בצביעה תעשייתית אחרי ניקוי חול כדי לשפר את הביצועים והתוצאות. הניקוי בלחץ מים של 500 בר משלב גרגירי חול זעירים ולכן הוא מתאים לבריכות בטון, משטחים וקונסטרוקציות ברזל, ארובות, גשרים ואפילו אניות וכלי רכב.

מהאמור לעיל ניתן להבין מדוע השימוש בצביעה תעשייתית נפוץ מכפי שנהוג לחשוב. במילים אחרות, זו הדרך היחידה לצבוע משטחי מתכת וברזלים גדולים במיוחד. השיטה הזו מתאימה למפעלים והיא עוזרת לחברות תעשייתיות.

  1. ניתן להפיק דוח ביקורת ולבדוק את עובי הצבע

יש חשיבות גדולה להקפדה על העובי הנכון בעבודות של צביעה תעשייתית. בניגוד לצביעה רגילה שמבוצעת בעיקר למטרות אסתטיות, כאן מדובר על צביעה שמשפיעה על התפקוד הפונקציונאלי. המשמעות היא שדרגת העובי של הצביעה היא חלק בלתי נפרד מרשימת הדרישות. הלקוח מגדיר מראש את דרגת העובי המבוקשת והוא יכול לדרוש דוח ביקורת. הפקת דוח ביקורת מאפשרת לוודא שהצביעה נעשתה בעובי הנכון.

העובי נקבע לפי מספר השכבות שאותן מורחים על המשטח הנצבע. לאחר מכן מסופקים המוצרים הצבועים עד אתר הלקוח, בצירוף דוח ביקורת מלא ובדיקה של עובי הצבע לפי הדרישות שלו. כדאי לדעת שניתן להזמין את הדוח הזה ללא תוספת תשלום ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של דילמה או התלבטות. אפשרות אחרת היא לקבל המלצות על חברות שעוסקות בתחום הצביעה ולברר באופן ספציפי על המחירים ועל שיטות ההכנה של דוחות הביקורת השונים.