עד כמה הדירוג האנרגטי חשוב בבחירת מכונת כביסה לבית?

הגיע הזמן לבחור במכונת כביסה חדשה עבור הבית שלכם, ויש כמובן כל מיני פרמטרים שאתם תרצו לבחון. אחד ההיבטים החשובים ביותר בבחינת מכונת הכביסה שלכם, הוא הצריכה האנרגטית שלה. מכונת הכביסה כידוע, צורכת כמויות גדולות יחסית של מים וחשמל גם יחד. היא זקוקה לכך בכדי שתוכל כמובן לכבס את הבגדים, לנקות ולסחוט אותם. אולם, ישנן מכונות כביסה שנחשבות לבזבזניות יחסית, ויש כאלו שנחשבות לחסכניות. אחד ההיבטים שיכולים להשפיע על כך, הוא הדירוג האנרגטי של מכונת הכביסה. אבל איך הוא נקבע ועד כמה הוא חשוב? בואו ונסתכל על הפרטים לעומק.

 

להבין את המשמעות של הדירוג האנרגטי

  • מה קובע הדירוג האנרגטי – דירוג אנרגטי של מכונת כביסה מתייחס אך ורק לצריכת החשמל שלה (ולא לצריכת המים). הדירוג עצמו משותף אגב לא רק למכונות כביסה, אלא לעוד מכשירים חשמליים שונים (מיזוג אוויר, מייבשי כביסה, ועוד). הדירוג עצמו הוא בסולם של A עד G, כאשר מכונת כביסה בדירוג A, היא מכונת הכביסה החסכונית ביותר, ואילו בדירוג G היא הבזבזנית ביותר. יש לעתים גם מכונות כביסה שמתהדרות בדירוג ברמת AA או AAA כסימן לחיסכון ניכר עוד יותר.דירוג אנרגטי בבחירת מכונת כביסה
  • האם תמיד חשים בהבדלים? – אין ספק שהדירוג האנרגטי של מכונת הכביסה הוא חשוב, ואין בעקרון שום סיבה לבחור במכונות עם דירוג של E או F שהן בזבזניות לחינם, אבל כדאי לא להסתנוור ממכונות שמתהדרות בחיסכון ניכר במיוחד. המרחק למשל בין מכונת כבישה בדירוג B למכונה בדירוג A הוא קטן, וכשמדובר על AA או AAA, סימני החיסכון כמעט ואינם ניכרים בסוף בחשבון החשמל שלכם. לכן אם אתם מוצאים מכונת כביסה יקרה מאד שמתהדרת חיסכון קיצוני בחשמל – קחו זאת בעירבון מוגבל.

תלוי גם בכמות הכביסה שלכם

אל תשכחו החיסכון בצריכת החשמל הוא חשוב ככל שאתם מכבסים יותר. יש לכם אינטרס ברור לרכוש מכונת כביסה חסכונית, במידה ואתם מכבסים לעתים קרובות – למשל אם אתם זוג עם שני ילדים. לעומת זאת, אם אתם 1-2 נפשות בדירה, הרי שאתם מכבסים בממוצע פעם בשבוע, ולכן אין זה בטוח שדירוג אנרגטי גבוה, הוא הדבר החשוב ביותר.

 

המאמר באדיבות אוביקל – טכנאי מכונות כביסה